Dzień Kobiet 2014

Autor tekstu i zdjęcia: BożenaR

Miło, sympatycznie, rodzinnie…. tak można najkrócej opisać spotkanie przedstawicielek libańskiej Polonii z okazji Dnia Kobiet. Zwyczaj wspólnego obchodzenia 8 marca ma swoją długoletnią tradycję, sięgającą początków istnienia Wspólnoty Polskiej w Libanie. Godnym odnotowania jest fakt, że na spotkania organizowane z tej miłej okazji przychodzą kolejne już pokolenia Polek mieszkających w Libanie.

Tegoroczne spotkanie, połączone z uroczystym obiadem odbyło się w sobotę – 8 marca w stylowej restauracji “ Derwandi “, położonej  w pobliżu malowniczego bulwaru nadmorskiego w Bejrucie. W  uroczystości,  oprócz Pań reprezentujących różne pokolenia libańskiej Polonii,  uczestniczyły także Panie z Ambasady RP w Libanie –  wraz z p. Konsul Moniką Zuchniak-Pazdan . W miłych, ciepłych  słowach  życzenia wszystkim zebranym przekazała w imieniu swoim oraz męża p. Joanna Kociankowska-Bożek, małżonka Ambasadora RP w Libanie.

Miła atmosfera, wspólne rozmowy prowadzone przy bogatym i  smacznym “libańskim stole”, białe i czerwone róże, przepiękne widoki roztaczające się z okien restauracyjnej sali spowodowały, że spotkanie to było bardzo udane.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.