NOWY KONSUL W LIBANIE

Latem 2010 roku pożegnaliśmy naszego byłego Konsula Sławomira Krajczyńskiego i powitaliśmy jego następcę Lecha Faszczę.
Z tego powodu 28 lipca odbyło się spotkanie w AMBASADZIE RP w Libanie, w którym uczestniczyli pracownicy polskiej placówki i przedstawiciele libańskiej Polonii. Na początku, gospodarz J.E. Ambasador Tomasz Niegodzisz zabrał głos. Podziękował serdecznie za dotychczasową współpracę p. Sławomirowi Krajczyńskiemu i życzył p. Lechowi Faszczy samych sukcesów  w nowym miejscu pracy.

Następnie obaj Konsulowie zabrali głos. Najpierw odchodzący Konsul, który podziękował za współpracę zarówno Ambasadzie jak i Wspólnocie Polskiej, życząc „nowemu” konsulowi sukcesów w nowej placówce.
Panowie Konsulowie poznali sie w 2006 r. podczas organizowania ewakuacji Polaków z Libanu. Pan Lech Faszcza był wówczas Konsulem w Turcji. Panowie wspólnie opracowywali różne ewentualności ewakuacji.
Następnie głos zabrał p. L. Faszcza. Poza życzeniami dobrej współpracy z Ambasadą i Polakami, powiedział: „Chciałbym, by nasza współpraca układała sie tak dobrze, by w chwili gdy będę wyjeżdżał z Libanu płakały wszystkie Panie z żalu…”.

Trzymamy za słowo! Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by ta wspólna działalność układała się pomyślnie i życzymy sukcesów w pracy konsularnej w Libanie.

Róża Hadyk-Bou-Habib