Z życia Polonii w Libanie

05 lutego 2011 czas karnawału obchodzony był przy wspólnej zabawie w restauracji Papagaye w Jounieh.
Frekwencja dopisała, przybyła libańska Polonia z małżonkami, przedstawiciele polskiej placówki dyplomatycznej, polscy studenci prowadzący badania w Libanie oraz Libańczycy zaprzyjaźnieni z Polakami.

06 marca 2011 dzieci polonijne oraz niektórzy dorośli wybrali się na wspólną wycieczkę w ośnieżone góry Bsharreh, u podstawy krórych leży dolina Qadisha. W Cedars Resort, słynnym libańskim ośrodku narciarskim leżącym na wysokości 1400 m n.p.m , dzieciaki bawiły się na białych zjazdach saneczkowych.
Po wyczerpującym dniu zabawy, wszyscy zjedli obiad w lokalnej libańskiej restauracji.

12 marca 2011 z okazji Dnia Kobiet, wszystkie chętne panie spotkały się na uroczystym obiedzie w nadmorskiej restauracji Bay Rock w Bejrucie. Wprawdzie goździków nie było, ale w zastępstwie nie zabrakło symbolicznych upominków nawiązujących do minionej epoki.

Święta Wielkanocne, jak co roku, licznie obchodzone były przez całą społeczność polonijną w Libanie. 23 kwietnia 2011 odbyła się msza święta w języku polskim, poświęcenie ognia i święconek, po niej konkurs koszyków wielkanocnych oraz wspólny posiłek.
Obchody Wielkanocne odbywały się przez cały okres świąt, jak zwykle dzięki uprzejmości siostry Urszuli, w kościele i świetlicy na Badaro.

Z okazji Dnia Dziecka,  29 maja 2011 zorganizowany został piknik przy akompaniamencie szumiącego potoku wśród zielonych gór Chouf. Nie zabrakło grillowanego mięsa, polskiej muzyki, licznego i sympatycznego towarzystwa oraz zabawy i upominków dla polonijnych pociech.

czytaj więcej