Polskie kolędy zabrzmiały w Bejrucie

Autor tekstu i zdjęcia: BożenaR

18 grudnia 2013 r. w ramach organizowanego corocznie w okresie świątecznym Bejruckiego Festiwalu Muzycznego odbył się w katedrze grecko-katolickiej pw. Św. Eliasza koncert libańskiej sopranistki Nadine Nassar. W świątecznym repertuarze artystki znalazły się wykonane po polsku kolędy: Wśród nocnej ciszy, W żłobie leży, Lulajże Jezuniu, Przybieżeli do Betlejem.

Polskie kolędy w pięknym wykonaniu, rozbrzmiewające w murach zabytkowej katedry wzbudziły podziw u licznie przybyłej publiczności. Byli wśród niej m.in. Ambasador RP w Libanie – Wojciech Bożek wraz z małżonką, przedstawiciele Ambasady Polskiej oraz miejscowa Polonia. Gościem specjalnym tego wieczoru była p.Zofia Witkowska – profesorka artystki, która przyjechała na tę uroczystość z Warszawy.

Nadine Nassar ukończyła studia podyplomowe na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczy w wielu prestiżowych festiwalach muzycznych. W 2010 r. brała udział w koncertach organizowanych z okazji Roku Chopinowskiego w Polsce oraz Libanie. Pamiętamy dobrze jej występ podczas koncertu poświęconego muzyce Chopina, który odbył się w Pałacu Premiera Libanu (Grand Sérail).

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.