O MIŁOŚCI I WSPÓŁISTNIENIU w LIBAŃSKICH MEDIACH

16 marca w programie Baynetna MTV Lebanon przed kamerami wystąpili:
Maria Pomianowska, Bart Pałyga, Johnny Girges i Bassem Deaibess.

W trakcie wywiadu, muzycy w krótkim koncercie, „na żywo” zaprezentowali swoje inspiracje i umiejętności. A przy okazji wyemitowano także teledysk, w którym można było usłyszeć Mazurka – Fryderyka Chopina w wykoniu Marii Pomianowskiej, zobaczyć polskie krajobrazy, stroje ludowe i tańce. Innymi słowy w jednym wywiadzie udało się pokazać to co jest najlepsze i najciekawsze w polskim folklorze, bez zbędnej „cepeliady”
Z kolei 23 marca „L’Hebdo Magazine” całą stronę poświęcił koncertowi polskich i libańskich muzyków w EM Chill, doskonale oddając panującą w klubie atmosferę.
Zapowiedzi koncertów „O miłości i współistnieniu” pojawiły się także w „TimeOut Beirut” i „Agenda Culturel”. Za promocję odpwiedzialna była Marzena Schemaly z ramienia Wspólnoty Polskiej w Libanie. Stowarzyszenie sfinansowało również druk i dystrybucję plakatów oraz folderów informacyjnych.
W związku z toczącą się w mediach debatą na temat roli środowisk polonijnych, udział WPL w realizacji projektu jest pozytywnym przykładem potencjału jaki reprezentuje Polonia w Libanie. Szkoda, że zupełnie niewykorzystany.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.