Zabawa choinkowa 2013

Autor tekstu i zdjęcia: BożenaR

Migające światełka na choince, kolorowe łańcuchy i wiele innych świątecznych dekoracji oraz gwar rozbawionych dzieci wypełniły w niedzielne popołudnie sale recepcyjne Ambasady Polskiej w Libanie. Zgodnie z wieloletnią tradycją Wspólnota Polska, przy współpracy z Ambasadą RP, zorganizowała 15 grudnia zabawę choinkową dla polskich dzieci w Libanie. Impreza była bardzo udana. Dzieci brały udział w wielu ciekawych konkursach i zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję przez p. Różę Hadyk-Bou Habib , której serdecznie dziękujemy. Atmosfera wesołej zabawy udzieliła się także rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi brali udział w konkursach. Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci  momentem było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja, który przyniósł wór prezentów….

Zabawa choinkowa dla dzieci to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu działalności Wspólnoty Polskiej od początku jej istnienia. To doskonała okazja do integracji środowiska polonijnego – najmłodszych przedstawicieli libańskiej Polonii. W uroczystości biorą udział kolejne już pokolenia Polaków mieszkających w Libanie. Budujące jest to, że na zabawę choinkową przychodzą ze swoimi pieciechami rodzice, którzy sami niegdyś jako dzieci brali w nich udział.

Od samego początku imprezy choinkowe organizowane były w budynku Ambasady Polskiej, co dla dzieci ma także znaczenie wymowne. Tak było i w tym roku. Pragniemy serdecznie podziękować przedstawicielom polskiej placówki, w tym pani Konsul Monice Zuchniak-Pazdan za  udostępnienie pomieszczeń i wsparcie finansowe przy zakupie upominków dla dzieci, p. Danucie Malczyk-Noureddine za przygotowanie imprezy i wszystkim, którzy pomogli w organizacji tegorocznej uroczystości.

 

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.