ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W POLSKIEJ SZKOLE

Rok szkolny 2011/2012 w Szkole Kultury i Języka Polskiego oficjalnie zakończył się w sobotę, 26 maja, w Ambasadzie RP uroczystym rozdaniem świadectw oraz prezentacją zdobytych umiejętności. Dzieci nie zapomniały o polskim Dniu Matki, chociaż w Libanie obchodzi się go 21 marca, wręczając swoim mamom róże. Po poczęstunku wszyscy udali się do pobliskiego lasku, gdzie nastąpiła już nieformalna kontynuacja uroczystości.

W tym roku zajęcia prowadzone były w Foyer Sióstr Franciszkanek, oczywiście dzięki uprzejmości s. Urszuli. Uczniowie zostali podzieleni na dwie klasy: dla dzieci prowadzoną przez p. Teresę Dadenji oraz dla młodzieży i dorosłych prowadzoną przez p. Danutę Khai. Warto dodać, że wśród uczniów znajdowali się nie tylko uczniowie, którzy na co dzień rozmawiają w języku polskim, ale także drugie i trzecie pokolenie Polaków w Libanie. Dla nich te zajęcia były jedynym kontaktem z językiem swoich dziadków.

Ogromne podziękowania dla pań Dadenji i Khai za energię i czas poświęcony uczniom oraz Danucie Nourredine i Konsulowi Lechowi Faszczy za przygotowanie uroczystości.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Wydarzenia i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.